Švėkšnoje – P. Širvio eilės

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas šeštadienį „Genovefos“ viloje, Švėkšnoje, surengė popietę tiems, kurie panoro prisiminti pamažu užmarštin išeinančio Pauliaus Širvio kūrybą. Buvo pristatyta aktoriaus Česlovo Stonio kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).

Kartu su juo taip pat buvo aktorius Saulius Sipaitis bei operos solistas Pranas Zaremba. Šie menininkai susirinkusiems švėkšniškiams bei iš toliau atvykusiems P. Širvio kūrybos gerbėjams parodė literatūrinę – muzikinę kompoziciją iš poeto eilių bei jo eilėmis sukurtų dainų bei įvairių atsiminimų. Ji buvo sumanyta kaip dėlionė iš poeto eilių, jo paties laiškų, rašytų jam artimai moteriai, su kuria likimas suvedė, bet drauge būti neleido. Taip pat ir jo draugų, kaimynų minčių apie jį bei jo eilėraščius.

Raiškai ir įtaigiai Č. Stonio skaitomi eilėraščiai leido pajusti tą sunkią ir slogią gyvenimo aplinką, kurioje gyveno ir kūrė P. Širvys. O S. Sipaičio ir P. Zarembos atliekamos dainos, pagal poeto eiles, tik sustirpino poeto pergyventas mintis, kurios vėliau gulė labai dažnai skaudžiai pergyventomis eilėmis.

,,Šilainė“, 2013.05.22

http://silaine.lt/kulturos-naujienos/sveksnoje-pauliaus-sirvio-eiles/

Nuotraukos iš renginio