Siekiame surinkti ir pastatyti Baltųjų Vilniaus stulpų maketą

2009 m. sausio 29 d., 15 val., Valstybės sienos apsaugos tarnybos patalpose (Savanorių pr. 2), rengia ir kviečia į viešą „Apskrito stalo“ diskusiją-pasitarimą BALTŲJŲ VILNIAUS STULPŲ ATKŪRIMO TEMA.

Diskusijose ketina dalyvauti: etnologas, prof. Libertas Klimka, Valstybinės kultūros paveldo komisijos vyr. specialistas Juozas Lapinskas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Susisiekimo ministerijos, Vilniaus miesto Savivaldybės, visuomenės atstovai ir kt.

Sausio 26 d., 12.10 min., Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ (ved. Ginas Dabašinskas) šia tema diskutavo idėjos autorius prof. Libertas Klimka ir M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo atstovas Gintautas Ivinskas.

Sausio mėn. 23 d., 16 val. 03 min. laidoje „Gyvoji istorija“ (ved. Inga Berulienė) transliuojamą per Lietuvos Radiją, apie Baltųjų Vilniaus Stulpų atkūrimo idėja pasakos etnologas, prof. Libertas Klimka ir M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo atstovas Gintautas Ivinskas. Laida dar bus kartojama vakare, – 20.20 val.

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo, trečius metus vykdančio edukacinių, meninių renginių ciklą „NACIONALINIO PAVELDO IŠSAUGOJIMUI – AKTYVI PILIETINĖ INICIATYVA“ vienu iš šio ciklo projektu siekia akivaizdžiai pateikti etnologo prof. Liberto Klimkos puoselėjamą idėją – atkurti bent vieną senųjų Baltųjų Vilniaus stulpų, kadaise žymėjusius Vilniaus miesto ribą.

Siekiame surinkti ir pastatyti Baltųjų Vilniaus stulpų maketą (muliažą) beveik toje pačioje vietoje, kur jie yra stovėję, – dabartinė J. Basanavičiaus, S. Konarskio gatvių ir Savanorių prospekto sankirta.

Šiai idėjai profesionaliai pateikti ir įgyvendinti renkame tikslines aukas ar finansinę paramą.

Prisidėti galima aukojant:

Gavėjas – M. K. ČIURLIONIO KULTŪROS IR PAVELDO FONDAS

SĄSKAITOS Nr. LT 717290000001700028

BANKO KODAS 72900 AB ,,CITADELĖ“ BANKAS

Tikimasi, kad šios idėjos iškėlimas ir pateikimas visuomenei bei miestą valdantiesiems, inicijuos aktyvesnius svarstymus dėl galimybės atkurti bent vieną iš Baltųjų Vilniaus stulpų, kaip istorinį akcentą ir simbolį, pažymintį kur buvo senosios miesto ribos.

Tai nebūtų grandiozinis projektas ir neturėtų miestui daug kainuoti , bet užtat atliktų savo istorinę ir švietėjišką misiją.

Ilgainiui tai galėtų tapti ir turistų lankymo vieta. Siūlymas atkurti tik vieną (ne abu) stulpus remiasi ir praktine galimybe tai įgyvendinti, nes atkūrinėti abu stulpus būtų sudėtingiau, – tuomet vienas iš jų turėtų stovėti vos ne J. Basanavičiaus gatvės pabaigos (prie Gėlų turgelio) ir Savanorių prospekto pradžios važiuojamosios dalies viduryje.

Galima būtų šalia atkurto stulpo atskirai lentelėje pažymėti, kad turėtų būti du analogiški stulpai, o planelyje nurodyti tikslią jų buvimo vietą ir kryptį.

O gal visuomenėje dar atsiras ir kitų vertingų pasiūlymų?