Klaipėdoje Paulius Širvys nebuvo „velnioniškai vienas“

Klaipėdos laikrodžių muziejaus eksponatai muša 30-tąjį jubiliejų. Ta proga M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2014 m. birželio 18 d. (trečiadienį) 19 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje (Liepų g. 12, Klaipėda) kvietė pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).

Atlikėjai:

ČESLOVAS STONYS – aktorius;

SAULIUS SIPAITIS – aktorius;

PRANAS ZAREMBA – operos solistas.

Klaipėda_afiša

Saulės laikrodžių parke šią vasaros pavakarę skambėjo tai, ko nenugali Laikas; tai kuo žavi akimirka ir kuo didinga begalybė. Į Pauliaus Širvio laikmetį sugrąžino Poeto Vienintelės prisiminimai, ištraukos iš laiškų, kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį bei jo poeziją. Jūreiviškai Poeto sielai itin artimoje Klaipėdoje net vėsaus oro neišsigandusieji išgirdo ir laikui nepasiduodančias Jo tekstais sukurtas dainas.

„Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse. Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Ir Klaipėdoje Jis atvers Jums savo Širdį“, – apie  kompoziciją pasakoja jos autorius Č. Stonys.

Apie blaškomą

Laivą

Kaip skiedrą.

Apie laukiančias

Tavo akis,

Apie klykiančią

Liūdną žuvėdrą

Mūsų daina apsakys.

RENGINYS NEMOKAMAS IR ATVIRAS VISIEMS!

Klaipėdos laikrodžių muziejus. Aidos Tumasonytės pieš.

Klaipėdos laikrodžių muziejus. Aidos Tumasonytės pieš.

Nuotraukos iš renginio: