PAVASARIS Į SALDUTIŠKĮ ATEINA SU PAULIUMI ŠIRVIU

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2016 m. balandžio 30 d. (šeštadienį) 16.00 val. Saldutiškio dvare (Saldutiškio mietelis, Utenos rajonas), kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).

Su šia programa tautiečius fondas pažindino jau daugiau nei dešimtį kartų: Paberžėje (Kėdainių rajone), Plateliuose (Plungės rajone), M. K. Čiurlionio namuose (Vilniuje), Švėkšnoje (Šilutės rajone), Nidoje, Rietave, Paežeriuose (Vilkaviškio rajone), Baisogaloje (Radviliškio rajone), Bistrampolio dvare (Panevėžio rajone), Kauno botanikos sode – Aukštosios Fredos dvare (Kaune), Klaipėdos laikrodžių muziejuje (Klaipėdoje).

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“…

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime pagal jo tekstus sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį“.

Kompozicijos autorius Česlovas Stonys

Atlikėjai:
ČESLOVAS STONYS – aktorius;
SAULIUS SIPAITIS – aktorius;
PRANAS ZAREMBA – operos solistas.

RENGINYS ATVIRAS VISIEMS IR NEMOKAMAS!

Saldutiskis_Paulius Sirvys