Nuspręsta pritarti Baltųjų stulpų atkūrimui

VSAT Štabe Vilniuje vykusios atviros apskritojo stalo diskusijos metu buvo pritarta Baltųjų Vilniaus stulpų atkūrimui

2009.01.29

Ketvirtadienį VSAT Štabe Vilniuje vykusios atviros apskritojo stalo diskusijos metu buvo pritarta Baltųjų Vilniaus stulpų atkūrimui ir žengti pirmieji žingsniai tam padaryti.

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo bei Nacionalinės UNESCO komisijos iniciatyva organizuotame renginyje dalyvavo apie tris dešimtis besidominčiųjų idėja atkurti bent vieną senųjų Baltųjų Vilniaus stulpų, kadaise žymėjusių Vilniaus miesto ribą ir stovėjusių dabartinėje J. Basanavičiaus, S. Konarskio gatvių ir Savanorių prospekto sankirtos vietoje.

Idėjos iniciatorius etnologas prof. Libertas Klimka diskusijos dalyviams pateikė istorinės medžiagos ir išsamiai papasakojo apie šį Vilniaus ribas žymėjusį unikalų objektą bei jo reikšmę miestui. L. Klimka akcentavo, kad Vilniaus erdvėse šiuo metu yra per mažai istorinių ženklų, todėl Baltųjų stulpų atkūrimas būtų labai prasmingas puoselėjant istorinę atmintį ir sostinės įvaizdį.

Nuomonėmis apie šią idėją dalijosi įvairių įstaigų, visuomenės ir verslo atstovai. Po diskusijų renginio dalyviai pritarė kreipimuisi į kompetententingas institucijas, kuriame siūloma apsvarstyti galimybę atkurti bent vieną tokių stulpų.

Kreipimęsi pabrėžiama, kad Baltieji stulpai turi simbolinę reikšmę – tai valstybingumo istorijos ženklas. Jie būtų prasmine jungtimi su kitais šios vietos istorinio paveldo objektais – šv. Jackaus koplytėle, išlikusiu anksčiau čia veikusios muitinės – sargybinės pastatu, S. Konarskio paminkliniu akmeniu, buvusio „Pohuliankos“ restorano pastatu. Beje, čia pat yra ir VSAT Štabas, įsikūręs taip pat istoriniame pastate.