Baltieji Vilniaus Stulpai

Seniesiems vilniečiams nėra būtino reikalo aiškinti, kas buvo tie Baltieji stulpai. Kai kurie juos prisimena stovėjusius J. Basanavičiaus, S. Konarskio gatvių ir Savanorių prospekto sankirtoje, netoli nuo Šv. Jackaus koplytėlės ir visai šalia Gėlių turgaus. Kiti yra matę senose nuotraukose – būtų sunku neįsiminti savotiškos Vilniaus miesto vizitinės „kortelės“, pasitinkančios keliauninką nuo Kauno ir Trakų. Tai simboliniai Vilniaus miesto vartai. Na, kai kurie prisimena kaip tuos stulpus nugriovė, kai buvo platinama gatvė, tuo metu Raudonosios armijos prospektu vadinta. Tačiau bent autobusų stotelės pavadinime tas istorinis priminimas kurį laiką buvo išlikęs – stotelė Baltieji stulpai.
BVS vizualizacija_1_15x10cm
Taip galėtų atrodyti atkurti BALTIEJI VILNIAUS STULPAI (UAB „Metalo forma“ pateikta vizualizacija)
Baltuju Vilniaus Stulpu vizualizacija_160 x 297
IMK DALĮ VILNIAUS ISTORIJOS!

Pagaminti pirmieji pavyzdžiai ir jau galima užsisakyti sumažintus – suvenyrinius Baltuosius Vilniaus stulpus su vienu Vyčiu arba su dviem Vyčiais. Tai yra mažieji Baltųjų Vilniaus stulpų pavyzdžiai, padaryti iš akmens, granito, bronzos;  svoris su vienu Vyčiu – 3,6 kg;  su dviem Vyčiais – 7,5 kg, o tarpas tarp dviejų stulpų – 37 cm; aukštis irgi 37 cm. Jei būtų pageidavimas, tarpą tarp dviejų stulpų galima mažinti arba didinti; panašiai galima keisti ir tą tamsųjį akmeninį pagrindą (daryti jį platesnį, nuožulnų ar netaisyklingos formas ir pan.)
Reikšmingiau prisidėjusiems rėmėjams mažieji Baltieji Vilniaus bus dovanojami.
Be to, užsisakant mažuosius Baltuosius Vilniaus stulpus, ir tokiu būdu Jūs galite paremti – prisidėti prie Baltųjų Vilniaus stulpų atkūrimo idėjos, jos praktinio įgyvendinimo. Tai – ir išskirtinė dovana, pavyzdžiui, kad ir asmeniui ar verslo partneriui su graviruotu dovanojančiojo asmens vardu, pavarde pritvirtintoje geltonoje aliuminio plokštelėje ar įmonės (rėmėjo) pavadinimu ant tamsaus akmeninio pagrindo. Taip pat yra galimybė pritvirtinti geltoną aliuminio plokštelę su įmonės logotipu ir pavadinimu.

Prisidėti galima ir aukojant:

Gavėjas – M. K. ČIURLIONIO KULTŪROS IR PAVELDO FONDAS

Sąskaitos Nr. LT 204010051001807922

AB DNB bankas (kodas 40100)

ARBA

SĄSKAITOS Nr. LT 717290000001700028

AB CITADELE bankas  (kodas 72900)

TIKIMĖS, KAD APSVARSTĘ IR JŪS RASITE GALIMYBIŲ PRISIDĖTI PRIE ŠIO SIEKIO ĮGYVENDINIMO.

Šiuo metu padaryti bei pateikti visuomenės įvertinimui mažieji – reprezentaciniai – suvenyriniai BVS variantai (akmuo, granitas, bronza; santykiu 1 prie 11), kuriuos galima įsigyti. Jie atrodo štai taip:

Pirmosios šešios nuotraukos darytos Klaipėdos Laikrodžių muziejuje ( Liepų g. 12, Klaipėda):

2011 metų vasarą skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas ėmėsi lipdyti Vytį. Taip buvo numatoma realizuoti sumanymą ir pagaminti naujus, sumažintus, labiau suvenyrinius Baltuosius Vilniaus stulpus (BVS), kurių bendras aukštis būtų apie 37-40 cm ir tokie mažieji suvenyriniai BVS būtų įteikiami BVS atkūrimo idėjos įgyvendinimo rėmėjams.

Čia pateikiamos nuotraukos, šiek tiek atspindinčios Arūno Sakalausko atlikto darbo eigą ir tarpinį rezultatą:

Galima įsigyti marškinėlius su Baltųjų Vilniaus Stulpų atvaizdu ir taip paremti šių istorinių ženklų atkūrimo idėją. Baltos spalvos marškinėlių dydžiai yra: moteriški – XL, L ir M; vyriški – XXL, XL ir L.

Įsigiję puodelius su Vilniaus simbolio atvaizdu taip pat paremsite šią iniciatyvą.

 

Informacijos apie šį projektą dar galima rasti:

http://www.alfa.lt/straipsnis/10254356/?Norima.atkurti.Baltuosius.Vilniaus.stulpus=2009-01-27_18-56

http://www.balsas.lt/naujiena/234980/norima-atkurti-baltuosius-vilniaus-stulpus/rubrika:naujienos-lietuva-regionai-vilnius

http://www.15min.lt/naujiena/miestas/atgys-legendiniai-vilniaus-stulpai-40-62253

http://baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=88&t=1232

http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=10407

http://kauno.diena.lt/zymes/baltieji-stulpai-0#.UzqzP6JGSSp

http://www.tvdiena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/baltuju-stulpu-iniciatoriai-vienisi-521581#.U0U0oKh_vng