P. Širvys Baisogaloje „praregėjo gėlių žiedais“

Aktoriai Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis, Pranas Zaremba Baisogaloje kvietė prisiminti Pauliaus Širvio „neramią“ sielą eilėse, dainose, prisiminimuose.

Balandžio 27 d., sekmadienį, 13.30 val. Radviliškio rajoneBaisogalos dvare, skambėjo literatūrinė – muzikinė Č. Stonio kompozicija „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“.

Su šia programa tautiečius M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pažindino jau dešimtąjį kartą. Aktorių programa jau pristatyta: Paberžėje (Kėdainių raj.), Plateliuose (Plungės raj.), M. K. Čiurlionio namuose (Vilniuje), Švėkšnoje (Šilutės raj.), Nidoje, Rietave, Klaipėdoje, Paežeriuose (Vilkaviškio raj.) ir Bistrampolyje (Panevėžio raj.).

image description

,,Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų”. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas…“

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime jo tekstais sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį.“                                                                              (Česlovas Stonys)

******************************

Šventinį Atvelykio sekmadienį baisogaliečius pakvietėme susipažinti su Karolinos Vitkauskaitės Tarnauskienės kūryba: paveikslais bei eilėraščiais motinystės tema ,,Išsipildymas motinystėje“. Paroda veiks iki birželio vidurio.

,,Motinystė – neaprėpiama grožio šalis, apie kurią norisi kurti eiles, dainuoti dainas, išreikšti tai spalvomis. Ji tiek visa ko pilna, kad niekuomet iki galo neišpiešime, neišdainuosime, neiškalbėsime viso šio slėpinio. Dalinuosi savo pastangomis grožiu pagerbti motinystę – tai mano paveikslai ir eilės. Motinystė per daug paslaptinga ir per daug intymi, kad kalbėčiau apie ją proza. Apie motinystę norisi kalbėti dainingai.“ (autorė Karolina)

,,Motinystė". K. Vitkauskaitės Tarnauskienės pieš.

,,Motinystė“. K. Vitkauskaitės Tarnauskienės pieš.

 

 Nuotraukos iš renginio