Apie valstybės prasmę – Baltųjų Vilniaus stulpų fone

Liepos 4 dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos centrinėje įstaigoje vyko minėjimas, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai.

Kolektyvą šios šventės, kuri minima liepos 6 – ąją, sekmadienį, proga sveikino VSAT vadas generolas Vainius Butinas. Be kita ko, jis kvietė pasieniečius susimąstyti apie šios dienos prasmę.

Renginio dalyviai prisiminė Valstybės dienos prasmę, Mindaugo asmenybę, 1253 m. liepos 6 d. reikšmę Lietuvos istorijoje bei su šia data sietinus simbolius.

„Baltieji Vilniaus stulpai – vienas iš ne tik šio miesto, bet ir tautos simbolių. Todėl ir kilo idėja renginį papuošti sumažintu, suvenyriniu jų maketu. Ši įžymi diena buvo puiki proga mūsų darbuotojus supažindinti su Baltųjų Vilniaus stulpų istorija, priminti, jog siekiama juos atgaivinti bei paskatinti kiekvieną pagal išgales prisidėti prie kilnios idėjos įgyvendinimo. Simboliška ir tai, kad tikrieji stulpai praeityje stovėjo visai šalia dabartinės VSAT centrinės būstinės. O kadangi tai – senojo miesto ribos, tad irgi gana prasmingai siejasi su pasieniečiais“, – apie mintį simbolinę dieną minėti simboliškus tautai dalykus pasakojo VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Primename, jog mažuosius – reprezentacinius – stulpus, papuoštus Vyčiu, įsigyti gali visi norintys, tokiu būdu paremsiantys šio siekio tapimą realybe.

Daugiau apie renginį:

http://www.pasienis.lt/lit/Minejimo_metu_kalbeta_apie_Valstybes_die/7476

Nuotraukos iš minėjimo (autorius -VSAT)